outdated_browser_warning
Nieuws
07
11
2023

Día de Muertos 2023 van de Marollen tot in Gent

DDM 2023 insta

Van 29 oktober tot 4 november vierden we opnieuw het Mexicaans dodenfeest in de Marollen. Met klassiekers als het Groot Altaar der Doden, een masterclassreeks en Fandango-jamsessie met gastmuzikanten uit Mexico en als afsluiter de Procesión met concert op het Vossenplein! Op 1/11 vond in Gent ook een pocket-editie plaats ism Bij’ De Vieze Gasten.

DDM 2023 Joachim Tillaye 5
highlights uit de 6de editie

programma

Ook dit jaar boden de artiesten van Tas d’Os, het collectief achter deze unieke viering, een meerlagig programma aan. Denk aan een volledig vernieuwd Groot Altaar der Doden, creatieve stages tijdens de herfstvakantie, veel muziek en dans, momenten van bezinning en een feestelijke processie op en rond het Vossenplein.

Ook dit jaar boden de artiesten van Tas d’Os, het collectief achter deze unieke viering, een meerlagig programma aan. Denk aan een volledig vernieuwd Groot Altaar der Doden, creatieve stages tijdens de herfstvakantie, veel muziek en dans, momenten van bezinning en een feestelijke processie op en rond het Vossenplein.

 

  • 29/10 Wandeling met Poëzie & Muziek naar de begraafplaats en concert langs 4 continenten

     

  • 30/10 + 2/11 Masterclass Son Jarocho met de Mexicaanse zanger-gitarist Zenén Zeferino

     

  • 31/10 inhuldiging van het Groot Altaar der Doden met concert langs 4 continenten + concert van Zenén Zeferino 📍 CC Bruegel 

     

  • 1/11 Día de Muertos Bij’ De Vieze Gasten met o.a. Banda Quetzal & The Boat Band 📍 Pierkespark (Gent)

     

  • 3/11 Fandango jam-sessie 📍 CC Bruegel 

     

  • 4/11 la Procesión met o.a. BRUiTAL & DROM, Banda Quetzal & The Boat Band, Urbanda & de Quetzalcóatl en Brussels Bayou Orchestra + Slotconcert met Orquesta Basura 📍 op en rond het Vossenplein

     

Ook nieuw deze editie: een Día de Muertos-avond in Gent ism Bij’ De Vieze Gasten. Dit sociaal-artistieke huis aan de Brugse Poort liet zich inspireren door de vijf eerdere edities om ism MetX een eerste Marolliaanse dodenviering te organiseren buiten Brussel. Ze bouwden een gigantische papieren boot voor hun dierbare overledenen, stelden die op 1 november voor aan het Gentse publiek op muziek van Banda Quetzal en staken die na la Procesión op 4 november ritueel in brand.

artiesten

Projecten

Kijk | lees | luister

meer over Día de Muertos